۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
رییس انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک:
مدال نقره بازیهای آسیایی نقطه عطفی برای توسعه این رشته پرمخاطب است
1397/07/17
رییس انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک:
مدال نقره بازیهای آسیایی نقطه عطفی برای توسعه این رشته پرمخاطب است
رییس انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک گفت: کسب مدال نقره ارزشمند و تاریخی در بازیهای آسیایی جاکارتا سرآغازی بزرگ و نقطه عطفی برای توسعه و پیشرفت ورزشهای الکترونیک خواهد بود.
"محمد یعقوبی" در گفت و گو با سایت خبری فدراسیون انجمنهای ورزشی با بیان این مطلب اذعان داشت: حضور در مسابقات آزمایشی بازیهای آسیایی جاکارتا برای ارتقا و توسعه این رشته بسیار حائز اهمیت بود و حصول نشان نقره این رقابتها ارزش این حضور را دوچندان کرد و مسلما این افتخار تاریخی پایه های بازیها و ورزشهای الکترونیک را به عنوان یک رشته پرمخاطب مستحکم خواهد کرد.
وی در خصوص حضور در میادین مهم بین المللی دیگر تصریح کرد: از 2 ماه دیگر بازیهای مقدماتی جهانی WESG آغاز می شود و گیمرهای کشورمان تلاش می کنند تا جواز حضور در مرحله نهایی این رقابتها که در چین برگزار می شود را کسب کنند و امیدواریم با تجربیاتی که از رقابتهای سال گذشته،بازیهای آسیایی و بازیهای داخل سالن در عشق آباد ترکمنستان بدست آورده اند، بتوانند در این مسابقات مهم بهترین نتیجه و کورد را ثبت کنند.
یعقوبی در خصوص توسعه ورزشهای الکترونیک در کشور گفت: با توجه به میزان علاقه مندی زیاد در بین جوانان و مخاطبان بیشمار رشته های الکترونیک، این رشته در تمامی استانهای کشور فعال شده است و همه هیات های استانی دارای کمیته بازیها و ورزشهای الکترونیک هستند و روز به روز بر تعداد نیروی انسانی این رشته ها اضافه می شود.
وی افزود: برای تقویت و اشاعه رشته های مذکور نگاه ویژه به بحث آموزش داریم و در اینراه اولین دوره داوری را در کرمان برگزار کردیم و از فردا دوره آموزشی دیگر داوری را در تهران برپا خواهیم کرد، ضمن اینکه استانهای کردستان و فارس هم در خواست برگزاری کلاس آموزشی داوری ارائه کرده اند.
رییس انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک یکی دیگر از راههای تعمیم و گسترش این رشته در سطح کشور را راه اندازی ورزشهای الکترونیک در نهادها و سازمانها عنوان کرد و تاکید داشت: باتوجه به اینکه بازیهای الکترونیک بیشتر در بین دانشجویان رواج دارد لذا با تعاملی که با وزارت علوم و فدراسیون ورزشهای دانشگاهی داشتیم بزودی انجمن بازیها و ورزشهای الکترونیک را در این فدراسیون تاسیس می کنیم تا این رشته در دانشگاهها بصورت ویژه و تخصصی فعالیت شود.
او اضافه کرد: ضمن اینکه با بنیاد ملی بازیهای رایانه ای هم تعامل داشته ایم و در تلاشیم که که برای جذب مستعدین و علاقه مندان با ارگانهای دیگر هم مراوده داشته باشیم.

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی