۱۳۹۷ سه شنبه ۲۶ تير
سرپرست نایب رئیسی بانوان فدارسیون انجمن های ورزشی:
پروژه هایی مثل طرح برتام باعث تقویت زیر ساختهای ورزش بانوان می شود
1396/06/20
سرپرست نایب رئیسی بانوان فدارسیون انجمن های ورزشی:
پروژه هایی مثل طرح برتام باعث تقویت زیر ساختهای ورزش بانوان می شود
هدا محمدجعفر در حاشیه برگزاری اولین جشنواره ملی برتام با اشاره به این نکته که انجمن بیس بال و سافت بال ایران توانست به خوبی از پس اعتمادی که فدارسیون جهانی این ورزش به آنها داشت برآید تاکید کرد: اگر این حمایت ادامه پیدا کند بدون شک بیس بال و سافت بال ایران به موفقیت دست پیدا خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمنهای ورزشی، سرپرست نایب رئیسی بانوان فدارسیون انجمن های ورزشی با اشاره به اینکه این جشنواره در ادامه اجرای طرح برتام برگزار شد گفت:این جشنواره با تلاش انجمن بیس بال و سافت بال ایران در ادامه اجرای طرح برتام که دوسال پیش با حمایت فدارسیون جهانی بیس بال به منظور رشد و توسعه این رشته ورزشی در ایران اجرایی شد ،ادامه یافت و پاسخ اعتماد فدارسیون جهانی به خوبی و با هدفمندی داده شد و ثابت شد که اگر این سرمایه گذاری ها و حمایتها ادامه پیدا کند بدون شک بیس بال و سافت بال ایران در آسیا حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت.
محمدجعفر در ادامه در مورد تامین بودجه، که یکی از چالش های اساسی پیش روی توسعه این رشته است گفت:متاسفانه از آنجایی که فدارسیون انجمن های ورزشی 17 رشته ورزشی دیگر را هم تحت پوشش خود قرار می دهد از این رو گاه با مشکل تامین اعتبار رو برو می شود.
وی افزود:از سوی دیگر از آنجایی که رشته های ما اکثرا نوپا هستند جذب حامی مالی نیز برایشان کاری دشوار است در حالی که اگر این اتفاق رخ دهد و بخش خصوصی شرکت ها و برند های معتبر حمایت کنند بودن شک اتفاقات بسیار خوبی برای ورزش ما رخ خواهد داد و به جرات می توانم بگویم نه تنها در سطح قاره آسیا بلکه در رقابتهای جهانی هم می توانیم به موفقیت برسیم.
وی در مورد لزوم توسعه ورزش بانوان در کشور گفت:لازم است که ورزش بانوان توجه و حمایت بیتشری شود چراکه زنان ایرانی در آوردگاهای بین المللی ثابت کرده اند که در صورت توجه بیشتر می توانند افتخارآفرین باشند.
محمد جعفر تصریح کرد:در این بین بخش بانوان در رشته های تحت پوشش فدراسیون انجمنهای ورزشی هم پتانسیل بسیار بالایی دارند و مسلما با تقویت زیر ساختهای این رشته ها می توان به توسعه و گسترش آنها امیدوار بود.
محمد جعفر در مورد حضور بانوان در وزشگاه ها گفت:به عقیده من اگر وزارت ورزش و جوانان و مسئولین مربوطه بتوانند شرایط حضور بانوان در ورزشگاه ها را فراهم کنند بدون شک این موضوع می تواند در رشد ورزش ما موثر باشد.
او اضافه کرد: حضور خانواده ها و زنان ایرانی در ورزشگاهها علاوه بر اینکه میتواند در معنویات تماشاگران و حفظ شئونات اسلامی تاثیر گذار باشد باعث بالا رفتن انگیزه ورزشکاران هم خواهد شد ولی قطعا این حضور باید کاملا حساب شده و در چارچوب قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد .

جستجو
نمایش فیلم
عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه اطلاعات خود را وارد کنید
 
نام و نام خانوادگی:

 
شماره موبایل:

 
ایمیل:  


آب و هوا
اوقات شرعی